Jak podejrzeć certyfikat SSL w Chrome?

Jak podejrzeć certyfikat SSL w Chrome?

Podejrzenie certyfikatu SSL w Chrome od wersji 56 wymaga nieco więcej zachodu niż dotychczas. Już jakiś czas temu przeniesiono informacje o certyfikacie SSL danej strony do panelu bezpieczeństwa DevTools. Droga do DevTools prowadziła przez kliknięcie w kłódkę, a następnie w Szczegóły. Był to niejako naturalny i intuicyjny sposób.

W najnowszej przeglądarce od Google przycisk Szczegóły zniknął. Teraz, żeby zobaczyć certyfikat SSL musimy panel DevTools otworzyć sobie sami. Można zrobić to przechodząc kolejno do Opcji -> Więcej narzędzi -> Narzędzia dla programistów i wybierając zakładkę Security. Szybszy sposób to skrót klawiszowy Ctrl + Shift + i (Windows i Linux), który zaprowadzi nas bezpośrednio do DevTools (zostaje jeszcze jednak kliknięcie w zakładkę Security).

Zmiany wydają się mieć związek z polityką przyjętą przez Chrome, która ma prowadzić do maksymalnego uproszczenia kwestii około SSLowych dla przeciętnych użytkowników Internetu. Chrome stawia na prosty komunikat Bezpieczna lub Niezabezpieczona i nie zachęca użytkowników do wnikania w szczegóły.

Komentarze

  1. Erzol

    Bardzo dobre było rozwiązanie z kartą Połączenie i wyświetlaniem np. poszczególnych błędów związanych z certyfikatami.
    Szkoda, że w wersji 50 już to usunęli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *